Proč si pořídit plastové přepravky na ovoce

Plast ovoce lépe chrání před plísněmi a hnilobou

Když umístíte ovoce do dřevěné přepravky, bude s ním v přímém kontaktu, a pokud některé plody prasknou a vypustí šťávu, dřevo ji ihned nasaje, čímž vytvoří vhodné podmínky pro rozvoj hniloby a plísně. Stačí pak vhodná teplota a vlhkost vzduchu, a část úrody vám v dřevěné bedýnce zplesniví, takže ji můžete vyhodit. Tohle se vám ovšem nestane s plastovou přepravkou, která žádnou tekutinu nenasává a naopak si od ní udržuje odstup. Plísně a hniloba se tu pak nemají kde uchytit, takže vám zplesniví obvykle jen to poškozené, zmáčklé ovoce.

oranžové pomeranče

Bedny z plastu se lépe skladují

Položíte-li více dřevěných bedýnek na sebe, mají tendenci se viklat a za příznivých okolností se může celý vysoký komín z postavených bedýnek zřítit. Plastové přepravky mají západky, takže do sebe zaklesnou a drží pevně na místě za všech okolností, což se můžete dozvědět např. v popisu novinek schoellerallibert.com na webových stránkách výrobce.

granátová jablka

Plast lépe udržíte v čistotě

Zkuste vyčistit dřevěnou bedýnku po dvouletém každodenním používání, pravděpodobně se vám to nepodaří, a to z toho důvodu, že dřevo je jen hrubě opracované a rádo přijímá nečistoty, jak sypké, tak i tekuté. Plastové bedny jsou hladké a snadno je očistíte zvenčí i zevnitř kartáčem a tlakovou vodou z hadice. Můžete si pak dovolit např. v jedné várce převážet melouny a vzápětí ve stejných bednách v druhé várce třeba rajčata, s naprostou jistotou, že se navzájem pachově ani chuťově tyto plody neovlivní.

Plast má delší životnost

Materiál plastových přepravek je velmi kompaktní, s vysokou nosností a stohovatelností až do několika pater. Počítá se s tím, že budou přepravky putovat napříč kontinenty na dlouhé vzdálenosti, a proto je důležité, aby se materiál nerozpadl tak, jak se to stává u dřevěných beden, přepravek či palet.